2020-06-08 Tydzień w przedszkolu

Zajęcia  w przedszkolu od 01.06. do 05.06.2020r

 

W 3. tygodniu zajęć w przedszkolu „towarzyszyły” nam różne emocje: nazywaliśmy je, rozpoznawaliśmy na obrazkach i staraliśmy się wyrażać je za pomocą mimiki i mowy ciała. Oswajaliśmy niektóre emocje np. smutek, lęk przed ciemnością słuchając bajek terapeutycznych i rozmawiając o swoich odczuciach. Świętowaliśmy Dzień Dziecka.  Wykonywaliśmy rozmaite prace plastyczne: obrazki pt. „Ja i moje emocje” oraz „Wesoły pajacyk” jak również prace przestrzenne – zabawki dla każdego takie jak, kubek „łapacz”, piłeczkę z gazety, tęczowy latawiec z rolki, papierową pacynkę – misia i odstresowującego „gniotka” z balonika, którymi chętnie bawiliśmy się. Poznaliśmy piosenkę o emocjach pt. „Dziwni goście” oraz nowe tańce np. Boogie Woogie,  „W górę, ręce w górę”, które dostarczały nam dużo dobrej energii. Cieszyliśmy się słoneczną pogodą podczas zabaw na boisku i placu zabaw, gdzie również dokonywaliśmy ciekawych obserwacji przyrodniczych.

GALERIA ZDJĘĆ