2020-03-25 "Kolorowy ryż" dla młodszych grup przedszkolaków

    To propozycja na zabawę sensoryczną z wykorzystaniem ryżu. Nie trzeba go wcale dużo, a efekty mogą baaardzo pozytywnie zaskoczyć.Zacznijmy jednak od tego jak uzyskać kolorowy ryż. Aby go zabarwić nie potrzeba specjalnych barwników, choć oczywiście można wykorzystać spożywcze lub barwniki do jajek wielkanocnych. Można także użyć bibuły, którą wystarczy namoczyć by puściła kolor. Ryż zostawiamy zamoczony w wodzie aż przyjmie odpowiednio intensywny kolor, a następnie suszymy. Tak przygotowany ryż idealnie nadaje się do zabawy i jest bardzo atrakcyjny dla dzieci.

    Przesypywanie, mieszanie, zabawa rączkami i narzędziami typu łyżeczki, miseczki, kubeczki czy lejki. To z pewnością zainteresuje maluchy. Można także rozsypać ryż na powierzchni (w naszym przypadku na folii) i palcem rysować w nim tworząc różne kształty, litery, cyfry czy obrazki.

 

ŹRÓDŁO